صفحه اصلي > اخبار 
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

بازدید دانشجویان ورودی جدید از موزه ملی تاریخ علوم پزشکی
برگزاری مراسم بازدید دانشجویان ورودی جدید سال تحصیلی 96 از موزه

 

گالری

مراسم بازدید دانشجویان ورودی جدید سال تحصیلی 96، روز شنبه 15 مهر 96 با حضور دکتر جلیلی رئیس موزه ملی تاریخ علوم پزشکی و همچنین دکتر نمازی قائم مقام و مدیر موزه ملی تاریخ علوم پزشکی برگزارشد.

در این مراسم دکتر جلیلی ضمن خیرمقدم به دانشجویان  با بیان اینکه آغاز مهرماه و شروع تحصیلات برای ما بسیار حائز اهمیت است صحبت های خود را با بیان خاطراتی از دوران تحصیلی خود در حرفه پزشکی بیان داشتند.

ایشان با تأکید بر اهمیت آغاز دوران تحصیل در دانشگاه‌ها اظهار کرد: یک دانشجو باید از هدف و جایگاه شغلی خود و همچنین از اهمیت مسئولیتهای حرفه پزشکی مطلع باشد.

وی بیان داشتند جهان به سرعت در حال تغییرو تحول است ولی سختی حرفه پزشکی  هیچ گاه تغییر نخواهد کرد، در پایان ایشان ضمن اینکه دانشجویان را به ثبت وقایع زندگی خود توصیه کردند سخنان خود را با شعری گهربار از استاد اخوان به پایان رساندند.

در ادامه، فیلم زنذگینامه استاد مرحوم دکتر شمس شریعت تربقان یکی از  بنیانگذار رشته های پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران  و همچینن رئیس فقید موزه ملی تاریخ علوم پزشکی نمایش داده شد.

در ادامه مراسم ، دکتر نمازی در رابطه با تاریخ پزشکی ایران از زمان تاسیس دارالفنون توسط امیرکبیر تا تاسیس دانشگاه تهران مرحله به مرحله  و همچنین از دستاوردهای علمی و پزشکی و تحولات صورت گرفته و نیز کسانی که در عرصه تاریخ پزشکی تلاشهای زیادی انجام داده اند صحبت کردند. وی در پایان شعری زیبا از مولانا را سرودند.

در پایان مراسم بازدید،  فیلم زندگینامه استاد مرحوم دکتر محمد قریب به نمایش گذاشته شد و پس از آن بازدید  دانشجویان از موزه ملی تاریخ علوم پزشکی برگزار شد .

 


 

 

تنظیم عکس وخبر: سرور قادری

 

 


٠٨:٥٥1396/07/18 / شماره خبر : ٧١٢٨٤ / تعداد نمایش : 210